| anonim_4396 a întrebat:

Am inteles ca de pe Skype poti suna pe altcineva pe un telefon real (mobil/fix). Cum functioneaza sistemul asta? Cum se plateste pentru respectivele convorbiri?

13 răspunsuri:
| Bishop a răspuns:

Iti trebuie credit skype, dai pe butonul unde scrie ca poti apela orice numar, si te duc ei pe o pagina de unde poti cumpara. Succeswinking nu stiu mai multe... sad

| BUBULINA a răspuns:

Nu se plateste nimic
pur si simplu il instalezi iti faci un id de skipe si gata
introduci in skype id (tot un id de skype)cu care doresti sa vb la mic si apelezi

| nonni a răspuns:

Pe site-ul skype-ului gasesti toate informatiile necesare.
Teoretic sistemul e asa: cumperi credit, apoi creditul il folosesti la ce convorbiri vrei tu. Au afisate tarifele cu diferite retele telefonice din toata lumea.

Credit poti sa cumperi in mai multe feluri cred, eu cumparam cu Moneybookers, dar urmeaza pasii de pe pagina skype:

https://secure.skype.com/buy/payment/overview

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut. Cand iti faci id pe skype poti telefona pe oricine ( pe un PC) dar ca sa suni pe mobil sau acasa ai nevoie de credit 10. $ sau euro nu mai stiu.
Dar poti vedea lista preturilor in skype. Adica dupa ce platesti 10-0$ platesti si alte preturi, convorbirilewinking cum le platesti, cred ca prin plata. nu stiu

Papa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ba da se plateste dar in romania nu poti sa-ti iei nu prea se gaseste si daca se gaseste se gaseste foarte greu... au credite skype de 5 si 10 E... dar cu card din ro nu merge sa cumperi am incercat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da poti sa suni si pe altcineva pe mobi dar doar daca are skipe are cartela

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sfa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si daca vrea sa vb ca si pe mess imi cere credit...sau daca am router si fix platesc?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu cur n drum

| speranza24 a răspuns:

Asa este, poti suna in orice tara vrei, fie pe tel*mobil/fix, nu conteaza, si este mai ieftin.trebuie sa ai programul si se incarca ca o cartela normala, numai ca in loc sa vb de pe tel vb cu ajutorul pc.

| Dancy_Vasy_1991 a răspuns:

Si cum se cumpara mai exact creditul asta?

| Petrica_Morosan_1972 a răspuns:

Nu am skipe pe tel. cum pot folosi cr.de pe tel. sa vb. pe skipe de pe calculator