| SoEasyy a întrebat:

Am inteles ca e o problema cu Google Home mini si in Romania nu se conecteaza la conexiune, e adevarat?

1 răspuns:
| PainTech a răspuns:

Nu stie limba romana, stie engleza, franceza si alte limbi.

Din 503 review-uri pe eMAG doar unul singur intampina aceasta problema cu conectarea la Wifi.
Problema a fost rezolvata de alti utilizatori prin modificarea canalului wifi intre valorile 1-10. (https://support.google.com/googlenest/thread/1087649?hl=en)

In conculize merge si in Romania, dar are el o nebunie care nu il lasa sa se conecteze la canalele din spectrul 11-14, lucru care e simplu de rezolvat. Cel mai probabil nici nu o sa intampini aceasta problema.