| OSCARtoons a întrebat:

Am internet de la Clicknet si pachetu este de 6 mb.
Eu pot downloada doar cu viteza de 650kb/s.
Este vreo problema pot cumva marii viteza?

P. s : Intro zi downloadam acelasi joc ca un prieten care are nano la el s-a luat intr-o ora la mine in 4crying.
Ce pot face?

8 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Nu ai ce face! poti vorbi cu providerul tau de retea Clicknet sa-mi mareasca viteza dar este contra cost! deci vei plati un abonament mai mare!

| Kylexy a răspuns:

Ai abomanent la 6 mega dar imparte 6000 la 8 si ai sa vezi ca o sa iti dea 750 kilo/sec si banuiesc ca esti din buzau daca prietenul tau are nanonet nu ai ce sa faci decat sa maresti abonamentul

| Geo_6214 a răspuns:

La ClickNet la abonamentul de 6Mbps viteza de download este in jur de 650 Kb/s. Deci daca iti descarca cu mai putin inseamna ca nu sunt destui upload-eri la ce descarci tu.
Daca vrei mai mult iti poti baga abonamentul de 20 Mbps (ar trebui sa ai cam 2 Mb/s viteza de download) si din ce scriu ei pe site ar fi doar 5. 5 euro. http://www.romtelecom.ro/personal/internet/clicknet-play/
P. S. : Daca vrei sa iti bagi 20 Mbps trebuie sa te asiguri ca linia telefonica iti tine aceasta viteza, pentru ca altfel iti va pica netul foarte des.
Sa ai o zi buna!

| b3Rb3cU a răspuns:

Niciodata nu am auzit sau vazut sa fie viteza la net asa cum spun reprezentanti acelei firme happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O conexiune de 6Mbit cum ai tu, inseamna [ideal] 750KBytes/sec. Daca download-ezi cu 650KBytes/sec, e bine. Se adauga overhead TCP si latente si esti la maximul conexiunii.
Nu poti mari viteza. Doar sa iei un abonament de la un provider cu viteze mai mari...

| Mafy_9646 a răspuns:

Da su la providerul de net Adica la astia de la Romtelecom si le spui ca vrei sa iti maresti banda bineinteles asta o sa fie o majorare a abonamentului.
Sau poti sa te duci la ei sa discuti pe loc.

| Palcau_Gigi_1971 a răspuns:

6 mb! Iti zic ceva conteaza viteza la net pe o parte iar pe alta conteaza si marimea jocului (poate dura mai mult ). Deci nu te grabi sa tragi concluzi gresite.

| Palcau_Gigi_1971 a răspuns:

Du-te la RDS sau la nanonet.