| dany763 a întrebat:

Am o problema destul de mare zic eu ......Am luat un laptop nou acum 2-3 luni totul bine mergea pe Wi-fi pe modemul meu de la romtelecom(de ala alb) deodata cu pc si chair si asa avea viteza de download de 650kb/sec...dar acum de ceva vreme imi tot face figuri si nu urca mai sus de 150kb/sec sau 250kb/sec.Nu stiu ce poate avea ar banuiesc ceva dar nu cred ca are legatura, tot acum ceva timp am scapt pe tastatura cam 5-10 ml de apa..si ma gandesc ca ar fi posibil sa afecteze asta cu ceva viteza internetului prin wi-fi? Tins amentionez ca am sters repede apa si nu s-a infiltrat.Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Anonim693 a răspuns:

Nu are cum sa afecteze viteza internetului. Nu are legatura. In cazuri de genul trebuie sa usti lapotpul cat mai repede sa nu intre in circuite si sa-l distruga

| dany763 explică (pentru Anonim693):

Ok mersi mult! L-am uscat repede big grin dar totusi...ce ar putea avea? happy daca a mers bine pana acuma?laughing

| Anonim693 a răspuns (pentru dany763):

Probabil de la router e vina. De la internet in sine. big grin sau probabil ai folosit mult laptopul si de la uzura. la inceput si laptopul meu mergea la perfectie si dupa 2-3 luni mergea ca naiba si nu am facut decat da intru pe net. Nu am descarcat nimic.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai sterge datele de navigare din browser.Mai fa-i si defragmentare.Ai antivirus pe el? Banuiesc ca da. Poate ai descarcat si multe de pe net.Sau ai probleme la router.Ai verificat viteza netului prin speedtest?

| dany763 explică:

Mersi mult amandurora.Am gasit poroblema....routerul era langa un ceas electric si magnetiza sa cum sa va explic....ma rog..am mutat routerul si merge perfect big grinapp.antivirus am nod32 eset 5 cu update la zi si licenta pana in 2015