| d3yvyd a întrebat:

Am intrat in Daemon tools Lite, si vreau sa montez o imagine. Asa ca am bagat DVD-ul, si apoi am deschis DT Lite ( era pe bara ). Dar acolo jos, am 3 dispozitive virtuale DT, anume G, H si I. Dar DVD-ul e bagat in E. Cum montez imagine pe driver-ul E?

7 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Daca inteleg bine ce vrei tu sa faci, si anume sa montezi imaginea pe dirverul e, asta faci cu nero! Daemon tools iti deschide doar dispozitive virtuale, e-ul e special pentru dvd-writer sau ce ai tu!

| AndrewBa a răspuns:

Nu inteleg ce vrei sa faci tu.
Cu daemon tools montezi imagini.iso.nrg si altele.
Tu vrei sa faci o imagine iso din acel DVD?

| d3yvyd explică (pentru AndrewBa):

Eu vreau sa montez o imagine iso pe acel DVD.

| AndrewBa a răspuns (pentru d3yvyd):

Imagine. Asa ca am bagat DVD-ul, si apoi am des
Asa ca am bagat DVD-ul, asta ce inseamna?
Ca ai bagat un cd in unitate sau ce?
Sau ca ai montat imaginea?

| d3yvyd explică (pentru AndrewBa):

"Am intrat in Daemon tools Lite, si vreau sa montez o imagine. Asa ca am bagat DVD-ul, si apoi am deschis DT Lite ( era pe bara ). Dar acolo jos, am 3 dispozitive virtuale DT, anume G, H si I. Dar DVD-ul e bagat in E. Cum montez imagine pe driver-ul E?" Am fost foarte clar. Vreau sa montez imaginea pe DVD, dar DVD e pe driverul E. si acolo este doar G, H si I.

| gicaputinica a răspuns:

Pentru "montat" (scris) imaginea pe DVD deschizi Daemon Tools din shortcut (nu din bara) si ai optiunea "Burn Image"

| d3yvyd explică:

Deci fa-ma sa inteleg.Am un fisier ISO, da? Ok. Vreau sa il montez. Unde il montez? Si dupa ce l-am montat ce fac?