| ing3ras a întrebat:

Am la pc interfata eide pentru hard, dar am gasit sa mi cumpar un hard cu interfata sata il pot pune? exista vreo modalitate sau trebuie sa mi iau tot eide?

Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Mufa cablului sata e complet diferita de cea ide, daca nu ai ai pe placa de baza asa ceva atunci ai nevoie de un adaptor SATA - IDE. Insa eu as zice sa-ti schimbi placa de baza cu totul.

1 răspuns:
| iulyan a răspuns:

Pai daca suporta si SATA atunci poti sa-ti ei. dar daca nu ramai la eidetongue