| robert08 a întrebat:

Am luat opera mini de la vodafone si cand dau sa il instaleze ma intreaba "permiteti accesul la retea?" si daca-i dau "da" imi da urmatoarea eraoare "failed to connect to the internet

b03
java.io.IOException:Error in http operation"

Răspuns Câştigător
| alexcyrus a răspuns:

Cunosc problema.nu esta vorba de java.ci de sistemul de operare. daca ai pe telefon simbyan-nokia; android-samsung(unele), dar si alte letelefoane; macos-iphon2g, 3g, 3gs.garantez ca pe acestea merge fara nici o problema. a tau cred ca are wap2. 0/xHTML orice telefon care are acest wap nu merge pe opera mini.

1 răspuns:
| DeyCj a răspuns:

Păi poate nu ai java instalat. Şi se pare că Opera se bazează pe java pentru a funcţiona.Instalează şi java şi poate o să meargă.