| TheGrooveStreet a întrebat:

Am luat urmatorul virus : BRONTOK. A va rog mult ajuta-ma sa scap DE EL! Spuneti-mi cum va rog. DAU FUNDA!

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Unde l-ai gasit? este un virus din Indonezia? Antivirus nu ai? Si cel mai prost antivirus ti-l gasea! Descarca de aici Win32.Brontok.A@mm si incepe devirusarea:
http://www. bitdefender.com/VIRUS-157247-en--Win32.Brontok.A@mm.html ai instructiuni in pagina acolo!
Bafta! Si inca ceva! Toata devirusarea o faci in SafeMode without networking.
Pentru a intra in Safe Mode, apesi tasta F8 inainte de a se incarca Windows-ul si selectezi optiunea indicata si apesi Enter.

| ZEU93 a răspuns:

Trebuie sa ai antivirus bun si sa scanezi ambele diskuri (intri my computer, dai pe disk click dreapta si dai scan si orice virus ar gasi il stergi)

| PokeEdy a răspuns:

Cu anti-virusul tau fa o scanare.Fisierul contaminat trebuie sa il elimini. Dupa aceea sa dai restart la calculator(recomandabil).

| SophieHoran a răspuns:

Poti scapa de el prin reinstalarea windows-ului...nu prea ai alta varianta. funda plz!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca antivirus iti recomand Kaspersky, e un antivirus foarte bun si foarte avansat.

| Alex_7125 a răspuns:

Reinstalezi windowsuwinking