| paula_5458 a întrebat:

Buna am un virus si nu stiu cum sa scap de el. va rog sa ma ajuta-i!

15 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

@paula esti ambigua, nu spui daca este virus uman ori de calculator. Daca este uman du-te la un doctor. Daca este de calculator nu spui daca ai ori nu un program antivirus. Daca ai da o scanare si ar trebui sa ti-l gaseasca si il stergi. Daca nu ai eu iti recomand solutia mea de securitate, formata din 3 programe gratuite: avast! 6 free(program antivirus). Malwarebytes' Anti-Malware(program antimalware si antispyware) si Comodo Firewall(un firewall bun). Le gasesti usor pe site-urile oficiale ori pe multe altele si le descarci. Apoi actualizezi Malwarebytes' si dai o scanare completa si stergi ce-ti gaseste. Poti apoi sa dai o scanare si cu avast! 6. Cu acestea vei avea o protectie buna, mai ales daca vei lua in seama avertizarile lor. Succes si numai bine!

| costis a răspuns:

Iti sugerez antivirusul Avast. E eficienta si varianta free. Cu bani ai mai multe alegeri.

| ZEU93 a răspuns:

I-ati un antivirus mai bun si dai scanare la ambele diskuri (sau daca ai doar unul dai doar la acela)

| Borgir a răspuns:

Sunt multi virusi si aici nu ai spus nimi. Daca e vb de un virus la propriu mergi la doctor daca este vb la figurat dormi seara bine si a 2 zi vei sti ce sa faci.

| WeeD a răspuns:

Cea mai buna idee: ii zici sa plece. Poti sa-l scoti si la un suc.
Nu ai auzit de antivirus?

| armand3004 a răspuns:

Vorbeste cu un informatician, si spune-i sa iti reformateze calculatorul. Toata operatiunea ar trebui sa coste intre 50-80 RON. Dar sa nu mai patesti acest lucru si data viitoare cumpara-ti un antifirus cu licenta.

| ZâmβέŤ a răspuns:

Avira e foarte sever la virusi, daca il ai atunci stai linistita, @incubus avira isi face pe fiecare ziwinking am stat cu el un an fara probleme.

| pushi a răspuns:

Ii spui frumos...imi place ca ai venit la mine.dar nu mai vreau sa te am.te rog eu frum pleacalaughingrolling on the floor. frate sa inventat antivirusul.rolling on the floor

| pushi a răspuns:

Hondicapata e mata love struck

| paula_5458 explică:

Da tu te crezi mai deteapta nu?

| paula_5458 explică:

Uite loandelasal daca nu te intereseaza nu mai scrie ok?

| paula_5458 explică:

Uite pushi poate ca tu nu ai probleme am calculatorul de o luna n-am umblat pe calculator niciodata asa ca terog terog nu mai scrie daca nu te intereseaja
ok! sper ca m-am facut intelesa! papa

| paula_5458 explică:

Da pushi dar sau inventet si handicapati printre care esti si tu.***

| printessita a răspuns:

Nu crezi ca ar fi cazul sa ne spui ce fel de virus ai?
nu de alta da ca sa te putem ajuta!

| alexandra_4656 a răspuns:

Handicapata e toata familia ta du-te in ...mea