| Anonim1234555 a întrebat:

Am mai pus o intrebare recent in legatura cu un AC portabil insa am vazut ca mari diferente dintre acela si cel normal si mare nu sunt.

Ce AC recomandati pentru un apartament?
Si cand ma refer la recomandare, vreau sa zic care e mai bun?
Care are moduri pentru mentinerea temperaturii sau chestii de genu si multe altele.

Un buget anume nu am. Momentan ma orientez. Sunt nevoie de multe pana sa il cumpar. Trebuie puse in calcul si gaurile si toate cele necesare pentru montarea aerotermei.

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Poate ar trebui sa iei in calcul alta chestie: AC-ul portabil face mult zgomot si foarte greu adormi cu el in camera. Avand si compresorul si ventilatorul in aceeasi carcasa...

In rest, e adevarat, e mai mobil. Faci o gaura in geam si bagi un furtun in ea. Ar trebui sa ai grija ca inaltimea geamului sa nu fie prea mare.

Eu te-as sfatui varianta clasica. Poate costa mai mult, dar e mai ok.