| elena999 a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor! La tehnologie ne-a pus sa facem o macheta care sa contina o eoliana.Atunci cand misti moara, trebuie sa se aprinda un bec care il pui undeva in eoliana. N-am nici-un habar ce sa fac.
Daca nu fac asta, atunci iau o casuta mica construita de mine si pun niste mici panouri solare pe acoperis, iar cand este intuneric inauntru in casa se aprinde un bec mic de tot.Plssssssssssss funda!

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

Un dinam de bicicleta la care conectezi un bec de lanterna. Dinamul (rola care se invarte) se cupleaza (lipeste, insurubeaza etc) la elicea eolienei. Succes!