| GherGhe_Valntin_1998 a întrebat:

Am nevoie de ajutor cu calculatorul montat recent...
Am cumparat piesele astea de pe amazon pentru un pc de gaming:
RAM-HyperX Fury Memory Red Memoria RAM DIMM 8 GB 1866 MHz, DDR3, Classe 10
GPU-Asus GTX750TI Scheda Video PCIe, OC 2GB
MO-Gigabyte GA-970A-UD3P/Rev 2.0
HD-Western Digital WD10EZEX Caviar BLUE HardDisk SATA 1 TB, 64MB Cache, versione OEM per integratori
CPU-AMD FX8320BLACK EDITION
ALIMENTARE- Cooler Master RS-600-ACAB-M4
Alimentatore ATX 600W
L-a montat un profesionist cu Windows 10 64bit, problema este ca se blocheza pe youtube sau cand vad un film in streaming(se blocheaza total fara semne de viata)trebuie sa il restartez am incercat sa reinstalez windowsul cu o operatie din win10 care iti permite sa stergi totul...M-am jucat bioshock pentru 2 zile dar nu s-a blocat acuma cand l-am aprins au aparut niste linii random pe tot ecranul de 3mm circa si s-a blocat...
Este din cauza la hardware? Daca da ce pot sa fac am nevoie da ajutor.
Va rog.
Scuzati greselile gramaticale.

1 răspuns:
| HMike a răspuns:

Salut Valentin

Configuratia ta e una puternica, nu ar trebui sa intampini probleme, desii, din ce am observat pe internet, acel HDD are probleme de stocare care pot duce la deteriorarea imaginii si redarii programelor [ceea ce nu va permite redarea videourilor in chrome], iti recomand un Seagate baracudda cu 600 mb/s [eu ma plang cu unul de 100 mb/s]

Uite si un link: http://www.emag.ro/......EV0QDBBBM/

Sper ca te-am ajutat, spor la butonat!