| GherGhe_Valntin_1998 a întrebat:

Vreu sa asamblez singur pc-ul am ales urmatoarele piese...Ce ziceti sunt compatibile? Bune? Total 700 euro fara windows? Problema esta ca eu am cumparat piesele de pe amazon si nu stiu daca am garanzie credeti ca amazon ofera granzie:
Cpu:i5 4460 3. 2ghz cu turboboost 6mb cache 84w
Gpu:Nvidia GTX750ti
MOBO:Asrock 1150 h97 atx
Ram:HyperX Savage 2x4 gb 1600 mhz ddr3 non-ecc,cl9, dimm
Sursa:cooler master Rs-600-acab-m4 atx 600 w(este bun 600w pentru conf asta?)
Hard disck 500 gb segate (Samsung) spinpoint m8
Case: midi itek invader r03
Kot mouse tastatura : cooler master devastator monitor led Samsung 21.5
Totul 700 euro de pe Amazon
Trebuie schimbat ceva?
sugesti...
Mulțumesc

8 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Garanzie? Ce e aia?

| anonim_4396 a răspuns (pentru K0sti):

Tu esti gramatica in persoanahappy

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, da ma zgarie pe retina!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Piesele nu sunt compatibile cel mai probabil! Spune-mi bugetul tau si iti fac eu o configuratie mai buna si mai ieftina pentru ca ce cumperi de pe amazon trebuie sa fii atent pentru ca majoritatea nu au garantie internationala! Spune-mi bugetul si ti fac eu o lista cu garantie si acte in regula in tare,, iar daca nu esti multumit banii inapoi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand sa mai pui ceva si o sa te tina o gramada de ani.

http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1358028/

| gabitzu11 a răspuns:

Combinatia pare destul de ok...as opta pentru un hard disk mai mare sau un ssd pe care sa pui windowsul, si mai multi rami. Confiugartia in general e buna dar ramii te vor limita la multe jocuri tinand cont ca jocurile actuale cer 6-8 gb ram. Si da, amazon ofera garantie in functie de cat scrie la produs. Trebuie sa pastrezi factura de la ei si teoretic ai garantie. Distractie placuta la noul calculator si sa il stapanesti sanatos