| Daniel_Gabriel_1995 a întrebat:

Am nevoie de ajutor! Daca este cineva dispus sa îi arat 2 poze in privat.
Treaba este in felul urmator, vreau sa-mi bag windowsul de pe siteul Microsoft si nu pot, imi apare ceva ca nu gaseste driverele sau ceva in gen, mie imi merge mouseul si stickul, as putea sa va arat mai multe in privat.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Solutia este simpla:
Pe stick-ul de instalare mai faci inca un folder, pe care-l denumesti "Drivere".
De pe site-ul fabricantului (Lenovo) descarci pe un ALT calculator toate driverele si le copiezi pe stick-ul de instalare, in folder-ul "Drivere" creat de tine.
Cand instalezi Windows-ul de pe stick si nu gaseste un driver, atunci navighezi in (arati) folder-ul tau "Drivere", de unde kit-ul de instalare le poate lua.
http://pcsupport.lenovo.com/......river-list

18 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Problema ta nu se poate rezolva prin internet; sfatul meu este să duci unitatea la un service.
Prima dată se instalează windowsul. Numai după aceea instalezi driverele pentru: placa de bază, placa video, audio, placa de rețea, etc.
Toate driverele se găsesc în cd-ul plăcii de bază (sau pe site-ul producătorului plăcii de bază. Dacă placa video se detașează de placa de bază, atunci are driver separat.

| NLS a răspuns:

Ai activat tastatura și mouse pe USB, din BIOS?
Ai folosit corect tasta pentru Quick Boot?
Poți sa îmi trimiți pozele pe privat, sau le poți pune aici.

| PainTech a răspuns:

Https://youtu.be/WyON2-wL2MY

Problema apare la momentul in care selectezi HDD-ul? Daca da, vezi link de mai sus.

| Daniel_Gabriel_1995 explică (pentru PainTech):

Am SSD

| PainTech a răspuns (pentru Daniel_Gabriel_1995):

Nu contează ce ai. Repet. Problema apare în etapa când trebuie sa selectezi partițiile pe care se instalează sistemul de operare?

| Daniel_Gabriel_1995 explică (pentru PainTech):

Nu ajunge nici pana acolo

| Daniel_Gabriel_1995 explică (pentru PainTech):

Da.mi un Instagram sa.ti arat despre ce este vorba

| NLS a răspuns (pentru Daniel_Gabriel_1995):

Posteaza aici pozele si pe urma vedem daca e cazul de asistenta pe privat.

| Osneros a răspuns:

Greu e sa postezi pozele direct aici sau sa cauti pe Google eroarea?

| crysty1222 a răspuns:

Pai tu incerci sa-l instalezi si nu iti gaseste driverele sau l-ai instalat deja si nu gaseste drivere?

| Daniel_Gabriel_1995 explică (pentru crysty1222):

Vreau sa instalez windows.ul si nu gaseste drivere

| Daniel_Gabriel_1995 explică:

Am gasit problema! https://youtu.be/NdPLFplIxww
Vreau un link de unde as putea descarca driverul acela de placa baza la laptopul meu Lenovo ideapad s145 15-APY ryzen 5 3500u

| Daniel_Gabriel_1995 explică (pentru Bula):

Ce drivere trebuie sa instalez?

| Bula a răspuns (pentru Daniel_Gabriel_1995):

Ti-am scris: copiaza TOATE driverele de pe site, iar la instalare programul va instala tot ce are nevoie sau este mai bun /nou decat cele universale din kit-ul Windows.

| Daniel_Gabriel_1995 explică (pentru Bula):

Fac un folder, le descarc pe toate si atat nu?

| Bula a răspuns (pentru Daniel_Gabriel_1995):

Da

| Daniel_Gabriel_1995 explică (pentru Bula):

Si cand e sa-mi apara aia pe care le adaug?

| Bula a răspuns (pentru Daniel_Gabriel_1995):

Citeste din nou tot ce am scris, pana ce intelegi.

| Bula a răspuns (pentru Daniel_Gabriel_1995):

Solutia este simpla:
Pe stick-ul de instalare mai faci inca un folder, pe care-l denumesti "Drivere".
De pe site-ul fabricantului (Lenovo) descarci pe un ALT calculator toate driverele si le copiezi pe stick-ul de instalare, in folder-ul "Drivere" creat de tine.
Cand instalezi Windows-ul de pe stick si nu gaseste un driver, atunci navighezi in (arati) folder-ul tau "Drivere", de unde kit-ul de instalare le poate lua.
http://pcsupport.lenovo.com/......river-list