| Daniel_Gabriel_1995 a întrebat:

Vreau sa bag un windows 10 si imi spune nu s-au gasit drivere pe dispozitiv. Asigurati-va ca suportul de instalare contine driverele corecte, apoi faceti clic pe Ok. Eu am windows 10 pe stick si imi spune sa bag drivere sau ceva, unde le-as putea gasi imi poate spune cineva? Imi mai spune rasfoiti si rescanare, precizez ca windowsul este de pe site-ul oficial Microsoft.
Daca puteti sa ma ajutati dau coroana! Daca vreti as putea sa va atasez o poza in privat.
Si as mai avea ajutor de ceva, cum se fac partitiile pe 8 gb ram drr4 si 256 ssd?
Multumesc!

10 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Formateaza hardul sau SSD-ul si faci partitiile, cat consideri in functie de HDD sau SSD, de aia iti da mesajul respectiv. La RAM... asta e epica, nu ai ce partitii sa faci.

| Daniel_Gabriel_1995 explică (pentru antimulte):

Nu a fost windows pe el.

| antimulte a răspuns (pentru Daniel_Gabriel_1995):

Atunci e clar de ce nu are partitiile facute.
Vezi aici, pe la 0:54 iti arata pasii care te intereseaza.
https://youtu.be/dfuYXceAbbs

| Daniel_Gabriel_1995 explică (pentru antimulte):

Vreau un link de unde as putea lua windows 10! De la site.ul de la Microsoft nu imi merge

| flixbuster a răspuns:

Singurul loc corect de luat Windows 10 este site-ul Microsoft. Daca nu iti merge, nu faci ceva bine - garantat.

Drivere lipsa - daca e pentru controller storage, sa ai nevoie de driver. Se ia de la producator laptop sau placa de baza daca ai desktop - dar e putin ciudat, nu am mai intalnit asa ceva de ani de zile. Ai un PC super-ultra-mega nou? Dar tu intrebi cum sa faci partitii deci sa inteleg ca vezi SSD-ul? In acest caz nu inteleg despre ce drivere e vorba ca sunt lipsa.

La 256 GB SSD faci o singura partitie.

| Daniel_Gabriel_1995 explică (pentru flixbuster):

Eu am instalat windows.ul de la Microsoft si imi apare aia am dat direct pe usb flash mi.la bagat acolo si la instalare imi apare chestia aia daca vrei iti pot da o poza in privat

| flixbuster a răspuns (pentru Daniel_Gabriel_1995):

Hmmm... s-ar putea sa fie o problema pe undeva. Citeste astea:

http://appuals.com/fix-no-device-drivers-were-found

http://forums.tomshardware.com/threads/no-device-drivers-were-found.3223195

Le iei si tu la rand sau dupa cum iti zice inspiratia.

| Daniel_Gabriel_1995 explică (pentru flixbuster):

Primul link prima imagine asta e problema

| Daniel_Gabriel_1995 explică (pentru flixbuster):

Ce trebuie sa fac?

| flixbuster a răspuns (pentru Daniel_Gabriel_1995):

Incerci solutiile din cele doua link-uri, pe rand, una cate una, pana o nimeresti pe cea care iti permite sa instalezi Windows 10.

Sau gasesti pe cineva mai priceput ca tine si care fie pe gratis fie pe bani te poate ajuta.