| MxR a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Eu am un aparat digital Fujifilm obisnuit de 16 mega pixels, merita sa imi cumpar o camera semi-profesionala care are mai putini maga pixels(14MP)? Este o diferenta intre un aparat foto obisnuit si unul mai profesional?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Aparatele (semi)rofesionale sunt pentru cei cu experienta mai mare.
Daca n-ai inca experienta (cateva zeci de mii de fotografii facute), atunci prima data urmeaza un curs de foto, iar la urma vei putea decide tu ce ai nevoie si ce merita pentru tine.

| MxR explică (pentru Bula):

Am de ceva timp aparatul obisnuit si ma pasioneaza fotografia, am facut cateva fotografii pana acum, astfel incat vreau sa trec la pasul urmator.

| CinVasileeee a răspuns:

Foarte mare, profesional are mai multe funti si o claritate mai buna!