| Betty18 a întrebat:

Am nevoie de ajutor! mi-am cumparatul acum mai bine de un an telefon nokia cu clapita din Germania, are de toate(mp3, face poze etc)l-am deblocat cand am ajuns in Romania.acum as dori sa am internet pe telefon dar nu imi merge cand vreau sa intru imi apare pachet data connection not avaible sau link not avaible sau subscribe to pachet data.precizez ca vreau sa intru pe creditul meu nu sa platesc 4 euro pentru o luna.colegele mele asa intra si ia cam un cent pe minut(sunt in reteaua orange)

2 răspunsuri:
| costyvas a răspuns:

Esti pe cartela?! daca da, trebuie sa ceri setarile de la Orange(de aceea nu recunoaste serverul pentru internet). Suna la Orange si cerer'le setarile pentru internet, setari specifice telefonului - o sa te indrume ei. Costi

| Incubus a răspuns:

Daca ai gprs e mai bine la abonament(nu se taxeaza si marimea datelor si este si mai rapid la fara abonamnt este 1 euro pe mega de date)internetul prin apel cu taxare la minut este naspa nu ti-l recomand