| xSwearr a întrebat:

Am nevoie de cineva expert in calculatoare!

Deci, am o placa video Nvidia GTX 1050 Ti, am descarcat driver-ul de pe www.nvidia.com, si la check system compatability a zis ca nu este compatibila cu versiunea windows-ului meu. Folosesc windows 10 pro 64 bit.
Iar cand mi-am pus windows 7, cand sa intru in orice joc, zice ca jocul nu poate fi rulat deoarece versiunea windows-ului nu este compatibila cu procesorul : Intel core i5 7400 3.00 ghz.

Deci nu stiu ce sa mai fac... sa ma mut acum pe windows 8? Astept raspunsuri!

6 răspunsuri:
| Hachimytza619Akita a răspuns:

Descarci Driver Magician
bagi : User : Rade
Serial : 05LEDdFfC8-584F9
Descarci driverul cu programu asta!

| xSwearr explică (pentru Hachimytza619Akita):

Incerc acum... sper sa nu dea din nou ca nu e compatibil cu versiunea windows-ului

| xSwearr explică (pentru xSwearr):

Aparent tot nu merge, cand dau download driver ma baga pe site-ul nvidia.com de pe care am descarcat si eu acelasi driver... zice ca nu e compatibila cu versiunea windows-ului

| Jipa95 a răspuns:

Driver-ul se descarca de pe site-ul oficial nVIDIA, pentru acel sistem de operare, pe 64 sau 32 biti, nu cu toate porcariile precum driver booster..etc. Daca instelezi un sistem de operare&driveri fresh updatati la ultima versiune nu ar trebui sa ai nici o problema pritre care si cele explicate de tine.

| xSwearr explică (pentru Jipa95):

A trebuit sa fac o actualizare la windows 10. Acum a mers

| Pietricel a răspuns:

Pentru procesoare gen kabylale ai nevoie neaparat de windows10