| Florin149 a întrebat:

Am nevoie de driver pentru "Ethernet Controller" la windows XP si nu stiu cum sa mai caut cel bun.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://bit.ly/2OlCnQR Merge si fara internet. Il dai jos pe un stick si-l instalezi.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Multumesc si eu!

| sierra1 a răspuns:

Folose; te driver magician - cauta el singur online (ce are nevoie pc-ul tău)

| Florin149 explică (pentru sierra1):

Dar problema este ca nu ma pot conecta la internet, doar pe telefon.

| RAY a răspuns (pentru Florin149):

Cumpara si tu o unitate mai noua sau macar la mana a doua, lasa xp de mort de mult

| flixbuster a răspuns:

Trebuie sa stii exact ce placa de retea ai pentru a cauta/gasi un driver.

Daca placa de retea este on-board poti afla modelul ei consultand detaliile placii de baza la producator.
Indiferent ca e on-board sau discreta, poti afla modelul ei identificand in proprietatile placii de retea din Control Panel -> System -> Device Manager -> Placa retea -> Details -> Hardware Ids valorile pentru Vendor ID si Device ID (ceva in genul VEN_abcd&DEV_xyzt).

Valorile abcd si xyzt le introduci aici si vei afla modelul placii de retea:

http://www.pcilookup.com

Apoi te apuci de cautat driver.