| Catriscau_David_1995 a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor. Doresc sa achizitionez o camera foto si nu stiu ce sa aleg intre un super-zoom (Fuji Hs50EXR) si un DSLR (Canon 600D). Doresc camera doar pentru poze cu familia, orasul, petreceri etc. ...nimic profesional. Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| Radu284 a răspuns:

Ia-ti un superzoom atunci. La un DSLR iti trebuie multe obiective pentru diferite situatii, si daca vrei ceva doar asa, de pus pe Facebook, un superzoom face poze mai mult decat decente, la un pret mult mai bun. Dar totusi nu te astepta la miracole de la el (gen poze bune in conditii de lumina redusa, etc.)

2 răspunsuri:
| Garsonfane1979 a răspuns:

Eu ti'as recomanda dslr asta http://bit.ly/1ciJPSz

E la promotie isi merita bani, aparatura fuji cam scartaie. si e o prostie sa zici ca iti trebuie mai multe obiective. Odata ce nu faci poze profesionale nu iti trebuie 2000 obiective.

| SDana a răspuns:

Si eu zic superzoom