| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de tot "tacamul" ca sa curat orice virus existent posibil.
Ce programe folositi voi?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Scaneaza-ti sistemul online, cu ESET:
https://www.eset.com/us/home/online-scanner
Bifeaza toate casutele inainte de pornire al scanarii!

| c0pil1n a răspuns (pentru Bula):

Vreau sa te intreb ceva. Daca pc-ul imi este sincronizat cu telefonul. Daca intru pe google pe ceva ce este posibil sa aiba virusi, Automat se transmite si la pc?

| Bula a răspuns (pentru c0pil1n):

Telefonul nu poate fi "sincronizat" cu PC-ul. happy
Daca vreunul este doar transmitator pentru internet, atunci acela nu se infecteaza.
Se infecteaza doar acel dispozitiv cu care ai intrat pe site.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tot tacîmul? Lingură furculiță cuțit, linguriță,

| mihai69 a răspuns:

Format C:\\

| Zuzu1991 a răspuns:

"Am nevoie de tot "tacamul" ca sa curat orice virus existent posibil."
preotul big grin

NU exista ce vrei tu, eu personal am facut un keylogger, pe care il lipeam de un executabil, sa ia toate tastele tastate in executabilul ala, iar apoi antivirus-ul mi-l gasea ca varianta la nu stiuce virus, apoi am facut niste chestii... SIMPLE, care au invalidat total antivirusul, chiar cu scanare heuristic-a, iti dai seama cineva care stie debug tricks si alte cioace care nu sunt simple iti face un virus care va fi detectat NUMAI daca ajunge sub lupa si e analizat serios

insa in viata de zi cu zi folosesc avast si malwarebytes, avast in monitor si MB in scan, si cum am o suspiciune dau avast boot scan urmat de MB scan

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Malwarebytes. Ai putea sa incerci sa scanezi de pe un os plug and play adica ori un sistem de operare ori un program care ruleaza de pe usb in timp ce windows-ul e inchis. Nu am mai facut asa ceva asa ca nu stiu cu care program se poate