| Tyto a întrebat:

Am nevoie de un raspuns rapid
1.) HDD WD RED sata3 (pentru NAS) se poate folosi ca un HDD normal pe care nu exista un sistem de operare? (sistemul de operare va fi pe un SSD)
2.) Merita diferenta de 100lei daca este folosit doar ca un HDD normal si are 1 an garantie in plus? ( folosit doar ca stocare de documente..muzica, filme, jocuri programe.)

2 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

100 de lei in plus o sa ii dai pe niste lucruri pe care nu o sa le folosesti daca nu faci raid. ia-ti un blue.

| Tyto explică (pentru peperonies):

Apropo, am ramas cu RED. Functioneaza perfect si dupa 5ani. Am ales RED pana la urma dupa o discutie cu inginerii de la WD, si mi-au spus ca imi recomanda cu tarie RED in locul BLUE, deoarece rezista mai bine la socuri, si are o viata mai lunga.