| MitaMihaita a întrebat:

AM nevoie urgenta de o idee! L-a tehnologie ne-a pus sa facem o macheta a masini viitorului cum ne-o imaginam.Din ce sa fac macheta? Fara spuma de mare ca nu am ranspunsul bun si rapid funtita

Răspuns Câştigător
| TudorLux a răspuns:

Poti incerca sa faci un schelet din sarma si sa il acoperi cu folie de aluminiu, o poti face de forma cilindrica, cu un fel de usa in fata, dintr-un carton de la hartie igienica, chiar si din plastelina, sau poti face un model 2D, pe o foaie, dar sa para 3D, poti face din cartoanelele de la cutii, de la pizza, poti chiar sa incerci sa modifivi o masina de jucarie, sa ii pui tot felul de aparaturi, de beculete...

2 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Din polistiren expandat!

| Cristian_Birmanese_1990 a răspuns:

Eu unul cred ca e mai bine cu polistiren expandat, mai ales ca se modeleaza usor, sau se taie usor cu o sarma incalzita, si se poate picta usor. Ca sa ai idei despre masinile viitorului verifica http://www.techsmurf.com/category/videos/concept-vehicles/ vei gasi cateva modele de masini ce ar putea aparea in viitor.