| cătă08cătă a întrebat:

Am niște boxe RPC - http://www.dmi-it.ro/admin/pictures/181.JPG
totul bine și frumos, dar nu pot ține telefonul pe birou, bâzâie de rup, nu în permanență, de exemplu când primesc un mesaj, bâzâie cu 10 secunde înainte, și bâzâie urât tare. ceva de făcut?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Se numeste interferenta si se datoreaza bobinei de la boxe si a electromagnetismului de la telefon. Prelungeste firul de la boxe si departeaza-le de masa.

1 răspuns:
| Elynad a răspuns:

Raspunsul primit e pe aproape, doar ca se datoreaza cablurilor de lagatura si circuitelor de amplificare ne ecranate.
Rezolvarea?
Boxe de calitate!