| RM94 a întrebat:

Am niste probleme cu procesorul. Ii creste temperatura foarte mult, si cateodata se blocheaza claculatorul pentru cateva fractiuni de secunda, in special cand ma uit la videoclipuri pe YouTube. Aici este o imagine cu SpeedFan in momentul cand ma uitam la un videoclip, doar cu browser-ul deschis: www.i.imgur.com/BbAvcM9.png
Si aici este un videoclip cu privere la mesajul care imi apara cand pornesc calculatorul: www.youtube.com/watch?v=LVdsyuK2kQI
Cand il pornesc scoate un sunet ciudat ca atunci cand se strica cooler-ul, dar am crezut ca asta este problema si am schimbat cooler-ul CPU si am pus si pasta termoconductoare. Mentionez ca are anumite momente cand face asa, deci nu in permanenta. Si la memoria RAM cateodata ocupa 1 GB aiurea dar in Resource Monitoring nu arata nici-o aplicatie care sa consume mai mult de 200 MB.
1) Care sunt problemele?
2) In poza de mai sus cu SpeedFan, voltajul este corect? Am citit pe internet ca Vcore trebuie sa aiba intre 1v sau 1, 1v dar la mine e Vcore1: 1,26v respectiv Vcore2 1,81v. Dar celelalte voltaje sunt corecte?
3) De ce imi apare acel mesaj cand pornesc PC (inainte nu imi aparea)?

1 răspuns:
| claudiostar22222 a răspuns:

Cauzele poate sunt multe.Isi recomand sa te duci la un expert, nu mai folosi PC-ul ca poate il faci mai rau.Du-te si rezolva