| Celestyan a întrebat:

Am o problema la calculator (nu mai porneste) si tin sa cred ca este din cauza pastei termoconductoare. M-am uitat la un videoclip in care arata unde si cum se aplica pasta termoconductoare dupa ce am terminat video-ul am incercat urmatoarea zi sa o aplic si eu dar eu am pus-o pe cooler din greseala si trebuia pe procesor, nu mi-a facut probleme decat dupa ce am intrat intr-un joc pentru a testa cat de bine merge ( guild wars 2 ) am stat vreo 2 ore si m-am jucat dupa l-am stins iar dupa 5-6 ore am incercat sa pornesc calculatorul si nu merge, azi m-am uitat din nou la acel videoclip si am vazut ca trebuia pe procesor aplicata ( eu am crezut ca e aceeasi chestie daca aplic pasta termoconductoare pe cooler ) asa ca am sters cu un servetel pasta si am aplicat corect, din pacate calculatorul tot nu pornit. Aveti vreo idee de ce nu merge? banuiesc ca a facut vreun scurtcircuit.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si,totusi,pe ce te-ai uitat si ai vazut ca ai gresit, daca pc-ul nu se deschide? Asa ceva trebuie facut de cineva care se pricepe la asta, nu de oricine.

| K0sti a răspuns (pentru darrio2007):

laughing Cascadorii rasului! Da fii atent, ca intai s-a uitat la videoclip si dupa aia a aplicat si el pasta! Deci iti dai seama cat de bine s-a uitat, de a pus pasta pe cooler... laughing
Nici dupa dictare nu sunt in stare sa scrie!

| darrio2007 a răspuns (pentru K0sti):

Generatia de (h)aur!

| Celestyan explică (pentru K0sti):

Intr-o zi m-am uitat la videoclip in alta am pus pasta -_- am crezut ca e aceeasi chestie, oricum... sti ce are? sau ai chef doar de facut misto

| Celestyan explică (pentru darrio2007):

Doar credeam ca aplicarea pastei termoconductoare pe cooler este aceeasi chestie cu aplicarea pastei termonconductoare pe procesor, mi s-a parut mai usor aplicarea ei pe cooler deci asa am facut... imi poti spune consecintele? adica o zi mi-a mers perfect dupa ce l-am stins si urmatoarea zi am incercat sa il aprind n-a mers, banuiesc ca s-a ars ceva? Multumesc anticipat! happy

| K0sti a răspuns (pentru Celestyan):

Tu faci misto de tine! Eu doar ma amuz de cat sunteti de blegi! Nu am de unde sa stiu pana nu vad! Ca sa-mi dau cu presupusul si sa-ti dau un raspuns aiurea, mai bine nu ti-l dau!

Aici am explicat cum se pune pasta: http://www.epasystems.ro/pasta-termica-procesoare/

Ai si un videoclip acolo in care explica si omul ala cum se pune si de ce se pune asa!

| Celestyan explică (pentru K0sti):

Mda... mersi pentru ajutor

| K0sti a răspuns (pentru Celestyan):

Cu placere! Mai multa atentie pe viitor!

| peperonies a răspuns:

S-ar putea sa fie si din cauza plasticului de la carcasa.