| oanakissyou a întrebat:

Am o combina frigorifica Ariston No Frost. Are 3 beculete sus. Si nu stiu ce s-a intamplat cu el, inainte licarea doar cel din mijloc. Acum licare toate 3 si mai devreme facea zgomotul acela ca si cum ar avea usa deschisa. Stie cineva?

Răspuns Câştigător
| adishorMS a răspuns:

E o alarma, acel zgomot
nu ai apasat ceva butoane cel de super frost
ideea e ca nu trebuie sa arda becul portocaliu care taie termostatul
becul rosu inseamna ca nu are temperatura optima inauntru
raceste?

| oanakissyou explică (pentru adishorMS):

Am apasat pe butonul super freeze ca se desghetase... Acum raceste. O sa inceteze becurile?

| adishorMS a răspuns (pentru oanakissyou):

Butonul super freeze nu face decat sa taie termostatul, deci va merge continuu si e dat de martorul :becul portocaliu care nu trebuie sa arda
dupa ce face temperatura optima inauntru se va stinge si becul rosu si se va oprii alarma

| adishorMS a răspuns (pentru adishorMS):

De ce se dezghetase?

| oanakissyou explică (pentru adishorMS):

Cred ca a fost usa deschisa. Dar nu sunt sigura.

| adishorMS a răspuns (pentru oanakissyou):

Ok isi va revenii atunci sa nu arda becul portocaliu asta e ideea

| oanakissyou explică (pentru adishorMS):

Ok mersi mult.

| adishorMS a răspuns (pentru oanakissyou):

Sa cresti mare