| RAY a întrebat:

Am o curiozitate, as putea sa imi creez propiul meu laptop oare?

8 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Da, dar cu resurse la care nu ai acces. Poti maxim sa reconstruiesti un laptop, sa cauti fiecare piesa si sa le pui cap la cap cu manuta ta. Dar in opinia mea este pierdere de vreme si de bani.

| RAY explică (pentru Frank51):

Am deja un laptop doar de o noua placa de baza as avea nevoie

| Frank51 a răspuns (pentru RAY):

Eu am luat la "ocazie" un laptop cu 30 de lei. Era spart, lovit, facut praf. Am zis sa incerc sa il repar, sa fie primul meu proiect laughing Mi-a placut ca are i3, si grafica dedicata, i-am schimbat display, tastatura, rama, baterie, hdd, i-am luat si ssd, toate m-au dus in 800 de lei, asta a fost acum 2 ani. In acest moment laptopul face fata la orice, merge video 1440p fara lag, poti lucra in word, e super ok pentru multimedia. Sunt multumit de lucrarea mea big grin

| RAY explică (pentru Frank51):

Bravo

| LPCTSTR a răspuns:

Da...
Dacă ai suficienți bani, timp, și zeci de ani în a începe un lucru care deja există, este o alegere perfectă.

| RAY explică (pentru LPCTSTR):

Deja laptop am, doar de placa as avea nevoie

| Miksha a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=leFuF-zoVzA Tipul asta si-a facut propriul Iphone. Deci Probabil poti sa faci un laptop daca ai toate componentele necesare (el sta in China, intr-un oras cunoscut pentru faptul ca este un centru foarte mare de asamblare a electronicelor, deci a gasit tot ce-i trebuia foarte usor, nu stiu in Romania tho) si abilitatile necesare

| user12131415 a răspuns:

Nu credrolling on the floor