| EduardTPU a întrebat:

Am o curiozitate, pot sa-mi schimb id-ul de yahoo messenger?(mi se pare absurd, nu cred ca este posibil dar totusi nu zic "niciodata niciodata" laughing Sau ce solotie imi recomandati sa transfer contactele de pe un cont pe altul simplu si rapid?(prin rapid ma refer la orice alta midalitate care nu se refera la introducerea fiecarui contact pe rand)

2 răspunsuri:
| Dannyjj a răspuns:

Creezi alt ID, apoi te loghezi prin multi-messenger pe cele 2 id-uri, multi-messengerul îl descarci de aici http://lanoapte.ro/2011/08/download-yahoo-multi-messenger-11/

Apoi transferi contactele în felul următor:
De pe id-ul vechi, deschizi fereastra de conversaţie a ID-ului nou, apeşi tastele Ctrl+Shift+M şi aici selectezi ID-urile sau chiar întregul grup de prieteni care să fie transferaţi pe noul ID.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Mai simplu adaugi un alias. Gasesti in yahoo help informatiile.