| mihaiwz98 a întrebat:

Am o dilema la noul telefon.Am 2 telefoane Allview, unul este un harb quad core 1, 3ghz 1gb ram(nu ii stiu numele) cu Android 5.11 si cel nou e Allview x3 soul style cu Android 6.0 octacore 3gb ram.
Ce nu inteleg este de ce pe cel slab primul enumerat imi merge asphalt 8 la setari maxime fara lag si pe cel nou merge la setari maxime merge in lag aproape in poze.Care sa fie problema? Intr-adevar cel nou are si rezolutia fullhd comparativ cu cel vechi care nu e nici macar hd dar ar trebui sa compenseze piesele mai bune nu?

1 răspuns:
| Pyml1 a răspuns:

Sigur, sigur rolling on the floor Ori defect ori ii facut din ultimele ragali de piese