| copchiluCUîntrebări a întrebat:

Am o țeavă în curte care iese din pamant, e de la apa curenta. Cu ce sa o izolez ca sa nu inghete iarna?

5 răspunsuri:
| Bybanu a răspuns:

Pune in jurul tevii un butoi taiat sau ceva gen butoi si umple-l cu vata minerala sau rumegus.

E mai bun rumegusul decat vata minerala, ca vata e vata...rumegusul daca il indesi bine numai lasa deloc sa intre aerul rece!

| sNukki a răspuns:

Izoleazo cu vata mineralawinking

| BANN3R a răspuns:

Plamaflex, cred ca e ok cu asta, am auzit ca e bine sa, totusi teava ar trebui ingropata pana la nivelul casei, cat trece prin pamant poti sa pui nisip in jurul tevii pe langa izolatie. Mergi la un magazin specializat in instalatii sanitare si cere un sfat acolo. Ei sunt specialisti.

Răspuns utilizator avertizat
| Downhillboy a răspuns:

Poti sa incerci cu vata pentru izolare