| mariuspitbull a întrebat:

Am o imprimanta Canon MP 220, am incercat sa conectez un card micro SD prin mufa de la imprimanta, in calculator citeste cardu pot copia de pe card in calculator dar cand vreau sa copiez de pe calculator pe card nu merge si imi apare o eroare "Cannot copy (nume fisier) the disk is write-protected. Remove the write-protection or use another disk."pot face ceva sa nu imi mai apara aceasta eroare si sa pot copia fisierele pe card?

1 răspuns:
| Ana213 a răspuns:

Prima data instaleaza-ti imprimanta corect. dai Device Manager si vezi daca e ok? daca windowsul o vede ca ok.
Pana acum ai reusit sa poti copia pe card?
Fiindca poate chiar e protezat si are doar functia de copy dp capd in calc, fiindca e imprimanta si pozele te ajuta sa le pui in calc asta e rolul.