| anonymus1anonymus a întrebat:

Va rog frumos de tot sa-mi raspundeti... mi-am cumparat un micro card SD pentru telefon de 8 GB. In prezent am unul de 2 giga si m-am gandit sa fac un fisier in calculator cu tot ce contine cardul pe care il am ( cel de 2 GB ) si apoi sa transfer totul pe asta de 8 GB (telefonul e cu android si unele aplicatii au fisiere si in card si in telefon, iar ca ca mearga aplicatiile si cu cardul cel nou trebuie ca noul card sa aiba tot ce avea cel vechi). Bun, am incercat sa transfer de pe calculator tot ce avea ala de 2 in cardul de 8 si imi zice asa : THE DISK IS WRITE-PROTECTED. REMOVE THE WRITE PROTECTION OR USE ANOTHER DISK. Ce ar trebui sa fac ca sa mearga? Imi este asa o ciuda

1 răspuns:
| DANI_1590 a răspuns:

In telefon de duci la setari\wireless si retea\setari usb si bifezi stocare in masa