| Gabi_Arvinte_1990 a întrebat:

Deci mi-am luat un fisier de tip mp3 de pe net si vreau sa il bag pe telefon.Eu folosesc un multi card in care bag un adaptor si dupa cardul de la tel.Cand vreau sa copiez acel fisier pe card imi da aceasta eroare : Cannot copy nume fisier:The disk is write-protected.Remove the write-protection or use another disk. Ce fac?

2 răspunsuri:
| cristi13p a răspuns:

Adaptorul are pe lateral un buton care blocheaza scrierea pe card, se gliseaza acel buton si va merge(echivalent cu protectia la vechile casete audio sau video...)

| Gabi_Arvinte_1990 explică (pentru cristi13p):

Am uitat sa specific ca am incercat asa dar imi aparea tot la fel.