| mary9524 a întrebat:

Am o imprimanta canon mp160 si in ultimul timp imi trage foile stramb si scoate zgomote ciudate atunci cand blocheaza foaia.nu stiu ce ar putea sa aiba si vreau sa stiu daca se mai poate rezolva.

1 răspuns:
| ElectricChapel a răspuns:

Se poate rezolva. Acul ala care scrie, de fapt banda aia de acolo este uzata. Una noua este in jur de 30-40 de lei (depinde lungime/grosime). Eu mi-am luat de la magazinul reprezentant Lexmarc, dar am vazut ca sunt si altele: Philips si Sonny. Poate ai norc si gasesti si Canon, dar inainte uita-te pe carticica si vezi ce lungime are banda aia de acolo.