| Kenley a întrebat:

Am o imprimanta Canon mp210. Tocmai i-am reumplut cartusele. Cand incerc sa printez nu merge. Nu e prima oara cand reumplu cartusele. In trecut mergea foarte bine. Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| Cludiii a răspuns:

Probabil nu ai mai incarcat carctusele mult timp si s`a uscat tusul in ele si de aceea acum nu mai merge! Nu sunt sigura dar cred ca acesta este raspunsul.

5 răspunsuri:
| maryanshmen a răspuns:

E din cauza cartuselor, trebuie schimbate.

| lucianman a răspuns:

Azi mi-am reincarcat si eu cartusele la mp 250 si mi-a zis domul de la respectivul magazin ca daca reincarci cartusurile originale de mai mult ori la un moment dat vor ceda... tu inca folosesti cartusurile originale care le aveai la ea? daca da trebuie sa iti iei altele si te ajunge undeva la 200 ron noi si incarcate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am aceeasi pb cu aceeasi imprimanta ai 2 solutii:
1.iei alte 2 cartuse
2.iei alta imprimanta
pb e de la cartuse si amandoua sunt de vina

| madalynagirl14 a răspuns:

Probabil nu e de la cartuse, poate sa defectat inauntru, ar trebui sa mergi la cineva care se pricepe, sa se uite, poate sa sticat imprimanta.

| madalynagirl14 a răspuns:

Apropo mai bine de cat sa iti iei alte cartuse care vei ajunge in jur de 200 de ron, iti iei o imprimanta noua la 200 ron, eu asa am facut ( imiprimanta Canon nu stiu de care, si cu scaner )