| unu811 a întrebat:

Am o imprimanta Canon mp280
am instalat driverul pe laptop si a mers bine
dupa ce am scos cablul din laptop si l-am bagat inapoi dupa vreo 10 zile imi arata un mesaj"the printer is offline", i-am dat restart si nimi
xeroxul de la imprimanta merge
funda pentru raspun ajutator!

3 răspunsuri:
| Alisayer a răspuns:

Pai instaleaza driverul inca odata. Daca ai discurile de la imprimanta mai instaleazale odata. Xeroxul merge pentru ca el nu are nevoie legatura cu calculatorul.

| unu811 explică (pentru Alisayer):

Da am intalat driverul inca o data desi era deja
dar ma intereseaza ca sa nu mai instalez mereu driverul dupa ce
scot cablul

| DASMaRiA a răspuns:

Poate nu mai este instalat driver-ul iar xeroxul merge pentru ca nu are nevoie de legatura cu pc-ul...