| hardy98 a întrebat:

Am o intrebare. Acum cateva zile mi-am luat o imprimanta si nu stiu cum sa trag la imprimanta trebuie cu un anumit program? xeroxul merge dar am incercat din calculator si nu merge nu trage nimi pe foaie. ajutati-ma plzz

5 răspunsuri:
| Eღilia62 a răspuns:

Trebuie instalat programul imprimantei,driver-ul. Daca nu l-ai primit pe CD,cu imprimanta,cauta-l pe net,cel mai bine pe site-ul oficial al companiei,ex Epson, Lexmark, HP sau ce o fi.

| IonutzAlexandru91 a răspuns:

OK, deci in primul rand imprimanta ta, odata ce ai cumparat-o, ar trebui sa aiba un CD original. Pe acel CD se afla un Driver pe care tu trebuie sa il instalezi. Cum il instalezi: introduci CD-ul in unitatea de disc a calculatorului, conectezi imprimanta la PC, o aprinzi si apoi rulezi CD-ul. Apesi install, si dupa ce se instaleaza dai pe OK/Finish. Ca sa imprimi un text, intai trebuie sa ai un program de scriere, gen Word. Iti recomand prea-vestitul Office. Intri in Word Office, scrii ceea ce vrei sa imprimi. Daca ai Office 2007, apesi pe butonul rotund din stanga sus, apoi apesi pe Print si dai OK. Daca ai Office 2003, apesi pe File si apoi pe Print si OK.

| llinka a răspuns:

Trebuie sa incrii driver-ul de pe disc, sau daca nu il ai cauta-l pe net

| Ioan96 a răspuns:

Trebuie sa-ti instalezi driverul de la imprimanta.

| andoro a răspuns:

Intrebare, in loc de raspuns, imprimanta e compatibila cu windowsul tau?