| Wolfyyy a întrebat:

Am o imprimanta multifunctionala HP c4280 PHOTOSMART si nu prea vrea sa mearga, cand vreau sa trag ceva la ea nu merge(de parca ar avea cerneala invizibila/nu se vede nimic)sau trage foarte sters sau chiar trage in dungi. Nu stiu ce ar putea avea, si ma ingriujoreaza faptul ca ar putea fi foarte stricata(nu mai poate fi reparabila). Va rog sa ma ajutati.

3 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Cel mai probabil ti s-a uscat cerneala pe duzele cartuselor, din cauza nefolosirii indelungate. Se poate incerca o curatare, dar nu iti recomand sa faci singura, ci sa apelezi la cineva care a mai facut. Succes!

| jhonny999 a răspuns:

Incarca cartusele cu cerneala, daca nu posezi un kit de incarcare mergi la un centru specializat.nu te panica copiatorul nu se strica asa usor, dar pretul la consumabile este cam piperat. Daca dispui de ceva bani incearca sa schimbi cartusele cu un CISS este mult mai avantajos.ca sa vezi diferenta intra pe adresa urmatoare; http://www.cissmarket.ro/

| Wolfyyy explică:

Vreau sa mai precizez ca, cartusele sunt noi si au si cerneala(am incercat cartusele si curge ceneala)