| MoldovanNoris1999 a întrebat:

Am un Samsung SyncMasterS22B350 si cand il conectez la o consola sau la laptop pe hdmi apare pe ecran pentru o fractiune de secunda si dupa dispare
Va rog.Dau funda

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca sa schimbi rezolutia ecranului extern (2) la diferite marimi mai joase, respectiv si la alte frecvente.
In final lasa la rezolutia ceea mai apropiata cu ceea a monitorului laptopului, cucare fuctioneaza ambele monitoare normal.

| MoldovanNoris1999 explică (pentru Bula):

Salut.mersi dar daca nu te deranjeaza poti te rog sa imi zici cum.Mersi

| Bula a răspuns (pentru MoldovanNoris1999):

Dai click-dreapta pe desktop - Proprietati - notezi rezolutia si frecventa actuala pe o hartie.
Alegi o rezolutie mica, standard (de exemplu 1024, 60Hz), aplici si vezi daca functioneaza. Daca nu e bun, atunci NU dai OK, fiindca va reveni la rezolutia anterioara.

Poti incera monitorul si pe un alt calculator /laptop, iar daca nici acolo nu merge, atunci trebuie dus la un service.

| MoldovanNoris1999 explică (pentru Bula):

Zimi te rog daca ai messenger
ca vreau sa iti dau un video

| Bula a răspuns (pentru MoldovanNoris1999):

Nu am.
Posteaza-l undeva si trimite-mi link-ul in pm.

| MoldovanNoris1999 explică (pentru Bula):

Salut
am realizat ca de fapt este o lumina foarte foarte foarte slaba
atat de slaba incat doar daca dau cu o lanterna sau cu o lumina pe deasupra pot sa vad

| Bula a răspuns (pentru MoldovanNoris1999):

Se pare ca e problema de service.