| Danciu_Raul_1991 a întrebat:

Am o intrebare : As vrea sa i-au o placa video pentru pc vechi am gasit dar sa mearga e un pc destul de slab as vrea sa bag in el ram sa schimb placa de baza si video
Imi puteti spune ce placa video mi s-ar potrivi
Am 512Ram
17000MhZ\
1.69Ghz
Imi spuneti ce placa mi s-ar potrivi de cati mb?
Si ce ar trebui sa mai schimb in afara de placa de baza, video si sa mai bag ram?

1 răspuns:
| fanto a răspuns:

Mai bine iti iei altu.ram banuiesc ca sun ddr 1 sau 2. procesorul in ai mic.si decat sa schimbi placa de baza si placa video si sa mai cumperi ram. mai bine iti iei altu pe piese si il asamblezi acasa.pastreasa carcasa.