| Allex277 a întrebat:

Imi puteti spune ce placa video s-ar potrivi pentru aceasta placa de baza 0f6x5p si c pci express are ..eu am cautat si nu am gasit

1 răspuns:
| SilviaDulcik a răspuns:

Bună!
Se potrivește orice placă video PCI-Express.
În cazul tău nu poți să folosești orice placă video cu placa de bază respectivă, deoarece:
- Carcasa este small form factor (îngustă)
- Sursa nu este suficient de puternică și nici nu are conectori pentru alimentare externă pentru plăci video.

Îți recomand una din următoarele plăci video:
Nvidia:
GTX 650
GTX 650 TI
GTX 750
GTX 750 TI
GT 1030
GTX 1050

AMD:
RX 460
RX 550

Pe unele le poți găsi numai SH, pe altele le găsești și în magazin.
Trebuie să fii atent la descriere să nu aibă nevoie placa video de alimentare separată.

Mult succes!