| HumptyBumpty a întrebat:

Am o intrebare, cum aduc rezolutia ecranului la normal?
Mi s-a schimbat intr-o seara, dintrodata din 1024*768 in 768*1024 si nu o pot schimba. Daca ati putea sa imi ziceti, cum o schimb inapoi sau din ce cauza s-a schimbat, din cauza monitorului, placii video?

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

1024x768? Ai monitor de 14" de stai cu jaful ala de rezolutie? Vezi driverele!

| hypentakill a răspuns:

Properties> Screen Resolution

| Radu1015 a răspuns:

Dai click dreapta pe desktop dar pe nici o iconita, dai la Properties si dupa la screen resolution!

| HumptyBumpty explică:

Nu, dar imi place rezolutia aia, icoanele cum se vad, driverele sunt ok, nu s-a intamplat nimic.

| K0sti a răspuns (pentru HumptyBumpty):

Nu se intampla nimic, dar monitoarele LCD au o rezolutie nativa in care trebuie sa mearga, altfel se vad ca naiba! Imaginea incetosata, definitie proasta! Crezi ca degeaba spune producatorul rezolutia nativa la care trebuie sa functioneze? Nu e ca la CRT!