| anonim_4396 a întrebat:

Am o întrebare: daca dai cerere pe Facebook la cineva și îți accepta, de ce la anumite persoane nu apare că le urmărești și la majoritatea da? Chiar daca am anumiți prieteni, la majoritatea nu le vad postările in newsfeed.

1 răspuns:
| Speranta12 a răspuns:

Facebookul si-a schimbat algoritnmul. Iti afiseaza in feed doar pe cei cu care interacționezi cel mai des. Daca observa ca dai tot dai like-uri la aceleasi 10-20 de persoane, tot pe alea ti le va arata, cu care interacționezi/comunici mai des. Iar de alte postari nici nu vei sti. Este putin aiurea.