| YoNu7zZ a întrebat:

Am o intrebare eu am acu windows xp sp3 merge foarte bine chiar perfect am o mica intrebare
am un procesor AMD athlon(tm) prosussor 1, 83 ghz
memoria ram este 1 gb ram
am 32 bit
o placa video nvidia geforce4 mx 440 with agp8x si memoria placii video 64 mb
am cd room
stiu sa fac un cd bootabil intrebarea mea este miar merge windows 7 pe acest pc? sau care ar fi mai bun 7 sau vista
daca mias pune 7 cum sar comporta pcu meu?

Răspuns Câştigător
| Madalyn a răspuns:

Iti va merge Win. 7 insa nu-ti vor mai merge celelalte programe deoarece windowsul va manca aproape toate resursele!
Ramai la XP ca e mai binewinking

2 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

S-ar(nu se scrie "sar") comporta modest... n-ai o placa video prea bunicica pentru eleganta interfata Aero. Procesorul(nu stiu ce e ala "prosussor") nefiind nici dual-core... n-o sa ai performanta mai mare ca in XP, parerea mea e ca nu merita! Ai putea de curiozitate sa incerci, dar recomandat pentru sistemul tau e XP!

Windows 7 pe CD nu prea gasesti... eventual faci un USB Flash Drive de 4GB bootabil, asta daca sistemul tau(o generatie destul de veche) suporta sa boot-eze din BIOS pe USB.

Te rog sa scrii cat mai clar, corect. Intrebarea poate fi raportata pentru un motiv ca asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu sa fac si windows 7 pe dvd ma, imi citeste dvdurile cd-romul deci concluzia voastra e sa raman la xpbig grin