| NVRE a întrebat:

Ma uitam pe forumuri de pe dark net si am observat ca se tot repetau dar pana la urma am gasit cum sa accesez urmatorul nivel.
Acolo spunea ca trebuie sa fac o modificare la hardware numita closed shell (scoica inchisa).
FUNDA

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Mai copii voi credeti ca cei care au creat TOR nu sunt monitorizati si nu varsa totul la FBI la nevoie?
Daca era ceva super securizat nu se mai inchidea Silk Road
Deci din momentul cand te dai pe net sa stii ca nu este safe deloc, mai ales daca ai chestii ilegale in minte.
Atat SUA, cat si Romania au bugete enorme alocate serviciilor, ce credeti ca fac astia toata ziua monitorizeaza fel si fel de retele, incepand cu Facebook care dinandins lasa acces catre NSA (a se vedea si filmul cu Snowden cat si documentarul) cat si pana la aceste retele dark web.
Nu cred ca te-a ajutat cu ceva sa vezi vechi siteuri cum era rotten (ala cu mortaciuni) sau zoofilie, sau cum sa angajezi asasini platiti...pentru cultura generala citeste si urmareste documentare, dark web e caca.

| NVRE explică (pentru Simpatic):

Apropo Silk Road se inchide si se deschide destul de repede. ( nu ca m-ar interesa)

| RoCkKiD a răspuns:

Nu le accesezi, acolo intri doar daca stii administratorul si iti da acces. Cert e ca nu prea ai ce sa cauti pe acolo... in genreal sunt chestii ilegale si daca pui o intrebare de genu pe TPU e clar ca securitatea nu e punctul tau forte.