| felicia1998 a întrebat:

Ce trebuie sa fac daca vreau sa trc la urmatorul nivel pe TPU?

Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Pe TPU, poti sa fi junior, senior, expert, userul anului.
In momentul cand ti-ai creat contul esti deja junior.
Ca sa fi senior trebuie sa ai date 100 de raspunsuri si sa ai 10 zile de la crearea contului.
Pentru expert, asta depinde de raspunsurile castigatoare si voturile pe care le ai, asta o sa decida adminii la momentul potrivit cand o sa fi numit expert.
Iar cat despre userul anului, o sa poti sa candidezi, insa, trebuie sa fi votat de catre ceilalti useri de pe site.
Bafta.

7 răspunsuri:
| hideaway a răspuns:

Pentru a devenii "Senior", trebuie să ai minimum 100 de răspunsuri aprobate și minimum 10 zile de juniorat. Când vei îndeplinii aceste două cerințe vei avea toate, (și absolut toate), drepturile depline; cum ar fi:
Vei putea să raportezi, să folosești opțiunea "Discută Live" (adică chat-ul site-ului), vei putea să votezi și să trimiți mesaje private.
Pentru a devenii "Expert TPU", trebuie să fii activ să ai răbdare de oțel, și nervi care pot rezista la orice. Trebuie să ai cel peste 500 de răspunsuri și, numărul total de răspunsuri, să fie împărțit la răspunsurile câștigatoare, adică, cel puțin 10% trebuie să fie câștigătoare.
Și, să nu uităm: "CONTEAZĂ CALITATEA, NU CANTITATEA!"
Alte informații utile:
-http://ro.wikipedia.org/wiki/TPU.ro
-http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
-http://www.tpu.ro/blog/?p=2183
-http://www.facebook.com/PrieteniiTPU?ref=ts
Succes.

| felicia1998 explică (pentru hideaway):

Multumesc pentru ajutor

| hideaway a răspuns (pentru felicia1998):

Nu ai pentru ce! kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa raspunzi cit maio mult, sa treci de 100 de raspunsuri.Pe viitor scrie cuvintele fara prescurtari.

| felicia1998 explică (pentru anonim_4396):

Ca atare nu a fost decat o greseala nu intentionam sa scriu cu prescurtari

| βιάήćάβάά a răspuns:

Bună!
Pentru a cerne apele, un membru junior rămâne membru junior până la momentul în care scrie 100 de răspunsuri, cu un minim de 10 zile de juniorat.
O seară frumoasă!

| felicia1998 explică (pentru βιάήćάβάά):

Multumesc mult pentru raspuns