| DeyCj a întrebat:

Am o întrebare pentru cei ce folosesc Ubuntu sau derivate din Debian.
Ce editoare video ar fi cele mai apropiate de camtasia studio, care să opereze și în mod live, adică instalate în mod live cd pe stik USB, ca Oppenshot nu știu de ce nu vrea să se deschidă în mod live.
Dar programe de captură de ecran?
Mulțumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Sihastrul a răspuns:

Http://www.junauza.com/2012/01/video-editing-software-for-ubuntu.html

Recordmydestkop pentru captura.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alternative Camtasia pe Linux:
http://alternativeto.net/software/camtasia-studio/?platform=linux

RecordmyDesktop ruleaza de pe stickul cu Ubuntu live, l-am verificat.

| DeyCj explică (pentru anonim_4396):

RecordMyDesktop funcționează bine și la capturi de ecran de druată mare(pen\ste 30 de minute)?

| anonim_4396 a răspuns (pentru DeyCj):

N-am inregistrat 30 de min, ci mai putin, dar nu cred c-ar avea ceva impotriva sa inregistrezi si mai mult. In plus, iti permite sa salvezi fisierul pe hard sau usb, deci nu depinzi de spatiul limitat alocat ramdiskului.

| DeyCj explică (pentru anonim_4396):

Mulţumesc de răspunsuri.RecordMydescktop a rămas până la urmă.