| MocanuLeonardo a întrebat:

Am o intrebare, poate stiti voi.
De ce Americanii nu instalează pe tancurile lor M1 Abrams sistemul de protectie Trophy ca cel de pe Merkeva Mk4m pentru ca tancurile lor sunt distruse de obicei de rachete anti-tanc? Aici explicatie ce înseamnă Trophy. (The main role of Trophy is defence against missile strikes, more so for lighter armored personnel carriers, which are very vulnerable to rocket attacks. Since 2011, the system has achieved 100% success in all low and high-intensity combat events, in diversified terrain (urban, open and foliage).

Răspuns Câştigător
| GeorgeCazan a răspuns:

Ba da îl instalează pe modelele M1A2sepv3 și M1A2sepv4.

https://youtu.be/CMg0pYejGFU

| MocanuLeonardo explică (pentru GeorgeCazan):

Acestea sunt modele noi de Abrams, pana acum de ce nu au pus pe cele vechi?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu știu. Ca să nu poată fi copiate de ruși.

Răspuns utilizator avertizat