| grosumira a întrebat:

Am o intrebare urgenta telefonul meu nu mai are ton eu nu il aduc cand se conecteaza si nu il aud pe celalalt participant la convorbire. el ma aude pe mine iar daca bag cartela in alt telefon merge si se aude bine ce are telefonul si cat costa sa-l repar urgent pliz funda am nevoie in Bucuresti!

Răspuns Câştigător
| tooteu a răspuns:

Microfonul de la tel tau e ars sau deplasat. poti sa il faci chiar si u sau la un service te costa in jur de 25-30 lei. funda? happy

3 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Ori l-ai dat încet și de asta nu mai auzi nimic, ori defectat difuzorul.
Difuzorul în sine este o nimica toată, la fel și înlocuirea, dar pentru unele modele de telefoane, respectivul difuzor nu se găsește ca piesă de schimb. Dacă mai este în garanție, îți sugerez să mergi cu el la service.

| Sebastian11x1 a răspuns:

E difuzorul frate, sau casca mai pe intelesul tuturor

| tooteu a răspuns:

Da difuzoru scuze big grin